Nëse vuani nga shfaqja e shenjave të plakjes, provoni një maskë me qymyr

  • E.K /
  • 19 February 2021 - 08:31
Nëse vuani nga shfaqja e shenjave të plakjes, provoni një maskë me qymyr

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura.
Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuajnë nga shfaqja e plakjes dhe shenjat e rrudhave në lëkurë në moshë të hershme është rritur si rezultat i trajtimit të dobët të lëkurës dhe zakoneve të gabuara dietike si mos konsumimi i ujit në sasi të mjaftueshme.
Për të hequr qafe këtë vuajtje dhe për të marrë një pamje tërheqëse rinore, ne ju ofrojmë një mënyrë për të bërë një maskë qymyri për të trajtuar plakjen, sipas faqes indiane “Bold Sky” indiane.

Kjo maskë qymyri anti-plakje përmban një përzierje të qymyrit dhe vajit të kokosit. Vaji i kokosit ka veti anti-plakje që e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për kujdesin e lëkurës. E bën lëkurën tuaj të butë dhe të zhdërvjellët, ka veti të mëdha depërtuese dhe funksionon si krem ëhidratues natyral.

Përbërësit e maskës së qymyrit për plakjen:

2 lugë qymyr të aktivizuar
• 2 lugë vaj kokosi

Si të bëni maskë me qymyr për plakjen:

Përzieni qymyrin e aktivizuar dhe vajin e kokosit në një tas dhe përzieni mirë.
• Lani fytyrën me ujë të thjeshtë, pastaj thajeni.
• Vendosni një maskë qymyri në fytyrë dhe qafë.
• Shmangni afrimin me sytë dhe veshët ndërsa vendosni maskën në fytyrë.
Lëreni maskën për 15 minuta, pastaj lajeni mirë.
Përsëriteni këtë maskë një herë në javë për të marrë rezultatin e dëshiruar.

(Kosova Sot Online)