5 truke si të shmangni njollat e djersës në rroba

  • E.K /
  • 06 shtator 2021 - 08:49
5 truke si të shmangni njollat e djersës në rroba

A ka gjë më të bezdisshme se të veshësh bluzën e preferuar dhe kur e heq sheh njollat e djersës që bëhen në zonën e sqetullës? E kështu fillon vret mendjen, a i kanë vënë re të gjithë ato njolla…

Ama ka 5 truke të thjeshta për t’i hequr, që do i listojmë më poshtë dhe mund t’i zbatoni të gjithë:

Apliko një deodorant të mirë dhe prit disa minuta pas aplikimit, pa e veshur bluzën.

Mos përdor shumë deodorant.

Vish bluza të derdhura ose të lirshme dhe material pambuku.

Mund të vishni një bluzë tjetër, poshtë bluzës suaj (këshilla e gjysheve).

Mund të blini thithëse të djersës në markete, por kini kujdes me materialin, njësoj sikur zgjidhni produktet për ciklin menstrual.

Nëse djersa është mbi normalen konsultohu me një mjek.

(Kosova Sot Online)