Harrojeni rozën, e verdha do pushtojë këtë sezon

  • G.G /
  • 06 maj 2022 - 10:19
Harrojeni rozën, e verdha do pushtojë këtë sezon

“Mellow yellow”, – kështu e quan Marie Claire ngjyrën që do shohim më së shumti këtë pranverë-verë. E dimë që deri tani roza ka pushtuar Instagramin, por shumë shpejt e verdha do ia zë vendin. Në fakt shumë vajza të njohura kanë nisur që tani të shfaqen me këtë ngjyrë të ëmbël dhe që është tipike për stinën e nxehtë. Që nga e verdha pastel deri tek e verdha e ndezur, vajzat e ekranit kanë zgjedhur këtë ngjyrë në udhëtime, në ekran, në videoklipe e në sete fotografike.

(Kosova Sot Online)