Si t’i largoni mushkonjat me recetën e përgatitur në shtëpi

  • E.K /
  • 01 October 2022 - 11:52
Si t’i largoni mushkonjat me recetën e përgatitur në shtëpi

Temperatura e lartë bën që bimët e zakonshme të shfaqen gjithnjë e më shumë. Kjo recetë natyrale e bërë në shtëpi pa asnjë gjurmë kimikate për qirinjtë kundër mushkonjave do t’ju shpëtojë nga mushkonjat një herë e përgjithmonë!

Rreziqet e infeksioneve të mushkonjave

Viruset e rrezikshme dhe ethet, janë përgjegjës për humbjen e jetës njerëzore në mbarë botën. Ju mund të mbroheni nga këto viruse duke përdorur dyllë kundër mushkonjave.

Materialet që ju nevojiten:

Kavanoza qelqi

Pemë limoni

Gëlqere

Uji

Rozmarinë e freskët

Qirinj vajguri

Vajra livando dhe limon.

Si ta bëni atë:

Prisni limonët dhe limonët në feta dhe vendosni nga dy në çdo kavanoz.

Nëse presioni është 140/90 - enët e gjakut duhet të pastrohen

Shtoni dy degë rozmarinë.

Mbushni kavanozët me ujë derisa të ngushtohen.

Shtoni 10 pika nga çdo vaj esencial në kavanoza dhe shtoni një degë tjetër rozmarinë.

Vendosni një rezo në çdo kavanoz.

Ndizni zjarrin dhe thoni lamtumirë mushkonjave!

(Kosova Sot Online)