A do të jetë fustani me kapuç ‘dukja e ngrohtë’ e dimrit?

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 15:06
A do të jetë fustani me kapuç ‘dukja e ngrohtë’ e dimrit?

Asnjë fustan me kapuç nuk është i njëjtë, sigurisht, dhe në pjesën më të lartë të gjërave ato janë të qarta dhe të ngushta. Në një natë të ftohtë në Nju Jork javën e kaluar, modelja Kate Moss prezantoi një çmim e veshur me një fustan prej mëndafshi të tejdukshëm ngjyrë ulliri, ngrohtësia e të cilit vinte vetëm nga një kapuç i integruar. 

 

Në fillim të muajit, Beyonce kishte veshur një nga Saint Laurent në patëllxhan, të cilin e kombinoi me syze dielli. Duke kompletuar triumviratin, aktorja britanike Michaela Coel shkoi për një fustan Ferragamo të gjatë deri në dysheme me kapuç të ngjashëm, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, me pëlhurë çokollate të pastër, me pika kristale, në premierën e LA të Black Panther: Wakanda Forever.

Në rrugët kryesore, tendenca është më e relaksuar - në River Island, ato vijnë me fanellë të mesme, që i ngjan një kapuçi të gjatë, ndërsa në dyqanin e Liz Truss, Karen Millen, ato janë bërë nga poliestër i thurur i ricikluar. Në Raey, fustanet e kashmirit me kapuç janë aq të gjatë, saqë grumbullohen në dysheme.

(Kosova Sot Online)