Ja kush dhuron bukuri për femrat

  • A.P /
  • 03 February 2023 - 14:24
Ja kush dhuron bukuri për femrat

Përbërësit për krem:

-50 gr gjethe të freskëta majdanoz -120 ml vaj ulliri -10 gr dyllë të bletëve Piqni majdanozin në vaj në temperaturë të ulët për gjysmë ore.

 

Përzieni dhe nxirrni lëngun nga gjethet. Pas gjysmë ore gjethet marrin ngjyrë të errët. Masën e hidhni në enë prej xhami, e mbyllni dhe e ruani për 2-3 ditë në vend të ngrohtë. Mund të shtoni vaj eterik të livandës në fund. Pas tri ditëve, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”,e depërtoni nëpër gazën sterile.

E ngrohni përsëri dhe shtoni dyllin. Kremi mund të përdoret për masazh, prandaj edhe shtohen disa vajra. Me masazh përmirësoni qarkullimin e gjakut. Sidomos është mirë t'u bëni masazh këmbëve, kundër kapilarëve dhe celulitit. 


(Kosova Sot Online)