Kripa ndihmon të largoni shenjat e verës së kuqe

  • E.K /
  • 18 November 2023 - 09:18
Kripa ndihmon të largoni shenjat e verës së kuqe

Shenjat e verës së kuqe në rroba është shumë vështirë të largohen, kështu që të mos harxhoni shumë para në detergjentet për pastrim ju mundeni ta hiqni atë në kushte shtëpie.

Krejt çka ju duhet është që në vendin ku është derdhur vera duhet të vendosni kripën dhe lëreni të tretet ngadalë në shenjë.

Më pas merrni një lugë të detergjentit për enë me dy lugë ujë dhe fërkoni vendin në të cilin është derdhur vera.

Pastaj me një copë të thatë vendoseni sipër që të thithi njollën deri sat ë shihni që ajo nuk ndodhet me aty.

(Kosova Sot Online)