Ja arsyet pse flokët kaçurrela i çmendin meshkujt

  • A.P /
  • 26 May 2024 - 09:26
Ja arsyet pse flokët kaçurrela i çmendin meshkujt

Femrat që i kanë flokët me kaçurrela dhe aq më tepër natyrale, ashtu si dikur edhe sot vazhdojnë e konsideroheshin shumë tërheqëse në sytë e meshkujve.

Ato duken më sensuale me flokët e tyre, edhe pse kanë dëshirë që të duken me flokë të drejta sa për ndryshim.

 

Ekspertët sugjerojnë të mos i ndryshojnë flokët e tyre, ja arsyet:

1. Flokët natyrale janë seksi

Sipas intv.al t’i mbani flokët sa më natyrale, tregon vetbesim. Kjo cilësi është tërheqëse për meshkujt, prandaj i pëlqejnë më shumë.

2. Flokët e fryra nga kaçurrelat janë joshëse

Sondazhet ku kanë marrë pjesë shumë meshkuj, nga e gjithë bota kanë treguar se flokët e fryra te femrat janë joshëse. Efekti që japin te gjinia mashkullore është i dukshëm.

3.E tregojnë fytyrën më bukur

Flokët kaçurrela e tregojnë fytyrën më bukur. Ato nxjerrin në pah më shumë tiparet e fytyrës në mënyrën më të mirë.

(Kosova Sot Online)