Vetura godet këmbësoren në Vushtrri, dërgohet në QKUK - Lajme - Kosova Sot
Vetura godet këmbësoren në Vushtrri, dërgohet në QKUK

Vetura godet këmbësoren në Vushtrri, dërgohet në QKUK

Një tjetër aksident, ku ka pësuar një këmbësore, është shënuar në 24 orët e fundit.

Në Vushtrri, dje rreth orës 13:00, është raportuar se ka ndodhur aksident trafiku kur një makinë civile ka goditur një këmbësore.

Policia e Kosovës thotë se deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur kur e dyshuara femër shqiptare duke lëvizur me veturën Mercedes me targa lokale, nga pakujdesia ka goditur këmbësoren-viktimën femër shqiptare.

“Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar për tretman mjekësor në QKUK – Prishtinë”, thuhet në njoftimin e PK-së.

 (Kosova Sot)

23 orë e 8 minuta më parë
16/12/18