Parashikimi i motit për vikend, përgatituni këto temperatura nuk i keni pritur - Lajme - Kosova Sot
Parashikimi i motit për vikend, përgatituni këto temperatura nuk i keni pritur

Parashikimi i motit për vikend, përgatituni këto temperatura nuk i keni pritur

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me reshje shiu dhe bore.

Ndërsa temperatuarat temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesishtë nga verilindje dhe veriperendimi me shpejtësi1-8m/s.

(Kosova Sot)

 

13 orë e 59 minuta më parë
21/01/19