Vdekja e nëntetares shqiptare në Letoni, Meta vizitë familjes: Mirënjohje për sakrificën

  • 07 maj 2019 - 20:58
Vdekja e nëntetares shqiptare në Letoni, Meta vizitë familjes: Mirënjohje për sakrificën

Presidenti i Republikës, Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes Hasanaj, gjatë një vizite që ka bërë sot në mbrëmje pranë familjarëve të nëntetares Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në krye të detyrës në misionin ushtarak në Letoni.

Meta shprehu mirënjohjen më të thellë për këtë sakrificë sublime dhe solidaritetin me familjen dhe të afërmit në këto momente të rënda për të gjithë shqiptarët.

(Kosova Sot)