Avdullah Hoti thotë se legjislativi duhet të luftojë desinformacionin

  • 16 korrik 2019 - 19:27
Avdullah Hoti thotë se legjislativi duhet të luftojë desinformacionin

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuven, Avdullah Hoti, i cili së bashku me Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe deputeten Mimoza Kusari Lila, po merr pjesë në forumin për parlamentarë në ShBA ka thënë se atje janë duke folur se si të i kundërvihen popullizmit.

Hoti, përmes një postimi në Facebook po ashtu ka thënë se në një botë të globailzuar legjislativi duhet të luftojë desinformacionin, gjë që po i dëmton demokracitë në zhvillim.


(Kosova Sot Online)