Sulm në një dyqan në ShBA, së paku një i vrarë

  • 30 korrik 2019 - 15:52
Sulm në një dyqan në ShBA, së paku një i vrarë

Një zyrtar policor në Shtetet e Bashkuara ka njoftuar se një person është vrarë dhe sulmuesi i dyshuar është qëlluar nga policia në një dyqan të rrjetit “Walmart” në qytetin verior të Misisipit, Southaven.

Komandanti rajonal i policisë, Bill Rasco, tha për një televizion lokal se një person është vrarë dhe sulmuesi është qëlluar. Ndaj këtij rasti reaguan menjëherë shumë njësite policore.

Forcat të shumta të policisë e vendosën një perimetër sigurie dhe hynë në dyqanin ku ndodhi sulmi për ta kërkuar sulmuesin e dyshuar.

“Në Walmart ishte një sulmues i armatosur, kemi emergjenca të vazhdueshme. Sulmi ndodhi në orët e mëngjesit”, tha një zëdhënëse policie përmes telefonit, shkruan “Independent”.

(Kosova Sot Online)