Kërkuan ndihmë me celular, pastaj rezultoi i fikur. ‘Zhduket’ çifti hungarez në Vlorë

  • 26 gusht 2019 - 08:29
Kërkuan ndihmë me celular, pastaj rezultoi i fikur. ‘Zhduket’ çifti hungarez në Vlorë

Vijojne kerkimet per gjetjen e dy turisteve hungareze, nje cift i moshes  35 – 40 vjeç, qe i kerkuan ndihme policise permes telefonit, por me pas ai rezultoi i fikur. 

“Automjeti i cili është marrë me qira nga ana e tyre ndodhet i parkuar pranë zyrave të zonave të mbrojtura, Vlorë”- njofton policia, duke shtuar se “Ata janë rreth moshës 35 – 40 vjeç dhe kanë kërkuar ndihmë nëpërmjet celularit i cili rezulton i fikur më pas”.

NJOFTIMI 

Dje rreth orës 20:00, jemi njoftuar se në zonën e Karaburunit dyshohet se kanë humbur rrugën një çift hungarezësh.

Automjeti i cili është marrë me qira nga ana e tyre ndodhet i parkuar pranë zyrave të zonave të mbrojtura, Vlorë.

Ata janë rreth moshës 35 – 40 vjeç dhe kanë kërkuar ndihmë nëpërmjet celularit i cili rezulton i fikur më pas.

Janë ngritur grupe kërkimi nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë, Policia Kufitare Vlorë nëpërmjet mjeteve lundruese dhe Repartit Delta.

Po punohet për gjetjen e tyre.

(Kosova Sot Online)