‘Nuk del gjallë që këtu ti ore’, plas sherri në urbanin e kryeqytetit...

  • 21 shtator 2019 - 11:30
‘Nuk del gjallë që këtu ti ore’, plas sherri në urbanin e kryeqytetit...

Kane perjetuar momente te pakendshme pasagjeret e njerit prej autobusëve të linjës së Tiranës së Re.

Ngjarja ka ndodhur mbreme, kur një prej udhëtarëve u perfshi ne nje konflikt me shoferin, pasi pas pritjes se gjate ne stacion, drejtuesi i autobusit po vonohej shume edhe ne ecje.

JOQ poston videon qe mund te shihni me poshte, shoqeruar edhe me kete rrefim te njerit prej pasagjereve qe kane qene brenda ne autobus, dhe perpos se kane degjuar gjithcka kane qene te detyruar te prisnin te mbyllur, pasi shoferi nuk hapte dyert e autobusit, deri sa te vinte policia.

Rrefimi i qytetarit

Në linjën e Tiranës së re. Pasagjeri kapet me fjalë me shoferin e autobusit për shkak të vonesave në linjë. Kishte pritur autobusin 20 min ne stacion dhe pasi kishte hypur po ecte ngadalë. Pas fjalëve pasagjeri dhe shoferi filluan të kapen me duar. Shoferi mbylli autobusin dhe mbajti brenda dhe 15 veta të tjerë, vajza, gra të moshuar etj. Njerëzit i luteshin shoferit tu hapte derën por ai nuk pranonte. U thoshte do rrini këtu sa te vijë policia. Policia erdhi pas 20 minuta terrori, grushtash dhe gjakosje. Pasagjerët i thoshin, do na bëni zarar do na merrni në qafë, do ikim në shpi vajti ora 10-të e ca. Po e kishte lënë autobusin ndezur, ja te hidhej ai tipi në timon. Se ai desh të ikte, shoferi me fatorinon e mbanin me zor brenda. Unë te bej këtë të bëj atë I thoshin Kot o vëlla desh ti dilte e tija shoferit, mbante peng dhe të tjerët. Do rrini se sben brenda u thoshte pasagjerëve se kështu është rregulli. Ata ziheshin në autobus njerëzit i mblodhën një grusht në fund të sediljeve. Kjo ishte.

Shteti detyron shqiptarët të kacafyten! Nuk mban më ky popull, plas në autobusin e Unazës së Re 

(Kosova Sot Online)