Vjen edhe një ftesë e re nga Gjykata Speciale

  • E.K /
  • 27 August 2020 - 11:24
Vjen edhe një ftesë e re nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale tashmë është riaktivizuar me ftesa për ish-ushtarët e UÇK’së.

Kreu i OVL-së, Hysni Gucati,  ka njoftuar se sot Haga e ka ftuar edhe Skënder Zhitinë, ish-pjesëtarin e UÇK’së.

Dje Specialja ka ftuar edhe Shemsedin Thaqin.

Njoftimi i plotë:

Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Skender Zhitia, një ish luftëtar i zoti i UÇK-së, Skenderi si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës do të dalë i pafajshëm dhe faqëbardh.

H.G

(Kosova Sot Online)