40 vjet ushtar dhe i fuqishëm, shikojeni se si e ka “shkatërruar” coronavirusi

  • E.K /
  • 24 shtator 2020 - 13:19
40 vjet ushtar dhe i fuqishëm, shikojeni se si e ka “shkatërruar” coronavirusi

Një ushtar super i aftë, pa probleme shëndetësore, humbi shumë peshë sa gati vdiq, ndërsa luftonte me koronavirusin në spital.

Rreshter Majori Sammy McFarlane, 57 vjeç, saqë karriera e tij si ushtar zgjati gati 40 vjet. Por kur ai u kthye në shtëpi pas 11 javësh duke luftuar me virusin, pesha e tij kishte rënë dukshëm dhe trupi i tij i mëparshëm muskulor i ngjante si të ishte i një të moshuari, të dobët që do të kishte humbur aftësinë për të ecur dhe për të folur, transmeton Indeksonline.

Virusi që shkatërroi trupin e tij, shoqëruar me pneumoni dhe sepsë, dha një dëm drastik dhe mjekët i thanë familjes së tij se ai ishte afër vdekjes në tri raste. 

(Kosova Sot Online)