Doktori pejan kujton dramën e para pesë viteve: Si iu largua tumori 9 kilogramësh nga mitra e një të vajze të re

  • E.K /
  • 19 October 2020 - 13:48
Doktori pejan kujton dramën e para pesë viteve: Si iu largua tumori 9 kilogramësh nga mitra e një të vajze të re

Gjinekologu kosovar, Ibrahim Rexha i cili për vite me radhë ka punuar në Spitalin Rajonal të Pejës, ka kujtuar një rast unik me të cilin është përballur gjatë karrierës së tij. Bëhet djalë për një operacion të cilin e kishte zhvilluar para 5 viteve tek trupi i një vajzë të re.

Doktori ka shpjeguar se pavarësisht gjendjes së rëndë të pacientes dhe rrezikshmërisë së operacionit, me sukses është arritur që të ruhen mitra dhe organet e tjera të kësaj pacienteje.

“Në zanatin e profesionit tim tu’miomi i larguar nga një e re 9.2 kilogram duke ruajtur mitrën e vezoret”, ka shkruar Rexhaj në Facebook.

(Kosova Sot Online)