Sot varrosen tri viktimat e aksidentit në Gjermani.

  • E.K /
  • 21 tetor 2020 - 08:33
Sot varrosen tri viktimat e aksidentit në Gjermani.

Sot nga ora 16:00 në fshatin e Rahovicë të Ferizajt do të mbahet ceremonia e varrimit të tre anëtarëve të një familje , që vdiqën tragjikisht në një aksident në Gjermani.

Lajmi u bë i ditur nga një i afërm i familjes.

Ditë më parë tre anëtarë të një familje nga Kosova kanë humbur jetën në Gjermani sot në një aksident trafiku.

Ata ishin duke u kthyer nga Kosova ku kaluan pushimet e që synim kishin Zvicrën.

Aksidenti ndodhi në autostradën federale 31, midis lokaliteteve Uhldingen-Mühlhofen dhe Meersburg, trafiku mes një makine Audi dhe një kamioni. Ngjarja ka ndodhur në mëngjes, pak para orës 09:00, shkruajnë mediat gjermane.

 

NJOFTIM Të Allahut jemi dhe te Allahu do te kthehemi. Me dhimbje ju njoftojmë se varrimi i tre Familjarëve tanë Zaim,...

Publiée par Behxhet Krasniqi sur Mardi 20 octobre 2020

(Kosova Sot Online)