Moti për dy ditët e ardhshme

  • E.K /
  • 10 nëntor 2020 - 17:17
 Moti për dy ditët e ardhshme

Dy ditët në vijim pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në mëngjes nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull të radiacionit, për shkak të kthjellimeve dhe rënies së temperaturave minimale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-3m/s.

(Kosova Sot Online)