Hoti sot në interpelancë për shfuqizimin e Task-Forcës kundër korrupsionit

  • G.G /
  • 13 November 2020 - 07:46
Hoti sot në interpelancë për shfuqizimin e Task-Forcës kundër korrupsionit

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë. Në rend dite është interpelanca ndaj kryeministrit Avdullah Hoti.

Thirrja për interpelancën e Hotit është bërë me kërkesë të tetë deputetëve të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, në lidhje me shfuqizimin e Task-Forcës antikorrupsion në Policinë e Kosovës.

Interpelanca do të mbahet sot në orën 15:00.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës ka shuar Departamentin Special Anti-Korrupsion brenda Policisë së Kosovës në tetor.

Departamenti Special Anti-Korrupsioni, apo e ashtuquajtura ‘Task-Forca Anti-Korrupsion” ishte pjesë e policisë, që kishte për qëllim parandalimin, hetimin dhe zbulimin e veprave penale kundër ekonomisë, financave dhe korrupsionit, por edhe hetimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë në Kosovë.

(Kosova Sot Online)