Punëtorët teknikë në grevë, Armend Zemaj shkon për takim me Jusuf Azemin e Valbon Krasniqin

  • E.K /
  • 14 December 2020 - 09:56
Punëtorët teknikë në grevë, Armend Zemaj shkon për takim me Jusuf Azemin e Valbon Krasniqin

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mëngjesin e së hënës ka mbledhur në takim kreun e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemin dhe u.d e drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqin, në zyrën e këtij të fundit.

Takimi vjen pasi rreth 2 000 punëtorë teknikë në spitalet dhe Qendrat e Mjekësisë Familjare kanë hyjnë në grevë, pas mosrealizimit të kërkesave për pagesat shtesë nga Qeveria.

Kurse kryetari i Sindikatës se Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi ka thënë se në të gjithë vendin, me përjashtim të QKUK-së, do të futen në grevë.

(Kosova Sot Online)