Masat e reja anti-COVID për qytetet me rrezik të mesëm

  • E.K /
  • 15 janar 2021 - 13:01
 Masat e reja anti-COVID për qytetet me rrezik të mesëm

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka votuar rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave anti-Covid.

Për zonat të cilat janë me rrezik të mesëm do të zgjatet orari i punës së gastronomisë dhe qendrave tregtare nga ora 05:00 deri në orën 22:00

Pas kësaj ore do lejohet shërbimi “merr me vete”.

Vendimi i Qeverisë së Kosovës

Në zonën e verdhë, janë po ashtu shtatë komuna: Mitrovica e Jugut, Ferizaji, Lipjani, Podujeva, Vushtrriu, Parteshi, dhe Juniku.

(Kosova Sot Online)