Momenti kur u nxor trupi i pajetë i Ibrahim Rugovës nga rezidenca e tij

  • G.G /
  • 21 janar 2021 - 11:12
Momenti kur u nxor trupi i pajetë i Ibrahim Rugovës nga rezidenca e tij

21 janari i 2006 ishte i ftoftë dhe i dhëmbëshëm për popullin e Kosovës.

Shumë media raportuan për këtë ngjarje, e shumë personalitete vendore e ndërkombëtare ishin pjesë e ceremonisë mortore.

Mijëra qytetarë priten me orë të tëra për të bërë nderim në hollin e Kuvendit.

Ne ju sjellimi videon e asaj kohe.

https://www.youtube.com/watch?v=kPaUHuDAU1E&feature=emb_title

(Kosova Sot Online)