Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

  • G.G /
  • 18 shkurt 2021 - 12:51
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët në vijim do të ketë ngritje të temperaturave.

Sipas njoftimit temperaturat maksimale do të jenë 9-12 gradë celsius teksa ato minimale -3-0 gradë celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, më të përqendruara rreth maleve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

https://www.facebook.com/ihmk.rks/posts/5157229754318842

(Kosova Sot Online)