Lëkundje tërmeti në Tiranë

  • E.K /
  • 03 mars 2021 - 11:51
Lëkundje tërmeti në Tiranë

Para pak çastesh janë ndjerë lëkundje tërmeti në Tiranë. Lëkundjet janë ndjerë për disa sekonda.

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë. Lëkundjet janë ndjerë për disa sekonda.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti ka epiqendër zonën e Selanikut dhe pati një magnitudë prej 6.0 të shkallës Rihter, ndërsa thellësia e ulët e tij, prej vetëm 2 kilometra bëri që lëkundjet të ndjehen edhe zonat përreth, përfshi edhe kryeqytetin shqiptar si edhe qytetet e tjera në pjesën jug-lindore të vendit.

(Kosova Sot Online)