Pas mësimit, zhduket vajza nga Hajvalia

  • E.K /
  • 06 March 2021 - 11:00
 Pas mësimit, zhduket vajza nga Hajvalia

Një e mitur nga fshati Hajvali i Prishtinës është zhdukur.

Rastin në polici e ka lajmëruar babai i saj, teksa ka thënë se e mituara nuk është kthyer më pasi ka dalë nga shkolla.

Njoftimi i plotë i policisë:

Fsh. Hajvali, Prishtinë 05.03.2021-11:40. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se  vajza e tij e mitur, pasi ka dalë nga shkolla nuk është kthyer në shtëpi dhe nuk dihet vend-ndodhje e saj. Njësitet policore janë duke hetuar rastin.

(Kosova Sot Online)