Uka i VV’së: Veprimin e Adelina Graincas nuk do ta bëja asnjëherë

  • A.P /
  • 08 prill 2021 - 21:52
Uka i VV’së: Veprimin e Adelina Graincas nuk do ta bëja asnjëherë

Deputeti i VV-së Fitim Uka, nuk e ka vlerësuar vendimin e ish-deputetes së PDK’së, Adelina Graincas, e cila kaloi në VV, në mesin e rundit të parë dhe të dytë derisa po votohej për president.

Ai thotë se ai personalisht nuk do të vepronte kështu. Ai tha se vetëm e vlerëson vendimin e saj.

“Unë personalisht e vlerësoj për secilin deputet, në rastin e deputetes Adelina Grainca, unë personalisht nuk do ta bëja asnjëherë. Unë thjesht veç e respektoj si vendim e saj”, ka thënë Uka.

Adelina Grainca ishte zgjedhur deputete e PDK-së, por në seancën për zgjedhjen e presidentit ajo kaloi në Vetëvendosje.

(Kosova Sot Online)