Mot me shi edhe këtë javë në Kosovë

  • E.K /
  • 19 prill 2021 - 08:29
 Mot me shi edhe këtë javë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të hënën pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa në viset malore pritet të ketë edhe reshje bore.

Gjatë së martës do mbajë mot i ngjashëm, ndërsa të mërkurën dhe enjten priten ngritje të vlerave maksimale.

Ndërkohë, sipas IHMK-së, gjatë vikendit pritet ngritje e temperaturave, ku ato minimalet do lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius dhe maksimalet 5-17 gradë.

“Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)