Shpërthim në Hajvali, policia jep detaje

  • E.K /
  • 21 April 2021 - 11:48
 Shpërthim në Hajvali, policia jep detaje

Mbrëmë në Hajvali të Prishtinës ka ndodhur një shpërthim, ndërsa ekzaminimet dhe këqyrja e vendit të ngjarjes po vazhdon edhe sot.

Rasti është cilësuar si shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, ka knofrmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Jemi njoftuar mbrëmë rreth orës 22:30, për një shpërthim në rrugën Dëshorët e Marevcit, në Hajvali. Ekzaminimet dhe këqyrja e vendit të ngjarjes, nga njësitë policore kanë vazhduar edhe sot.

Rasti është cilësuar si Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe i njëjti po hetohet nga stacioni policor jugu në Prishtinë”, tha Ahmeti.

(Kosova Sot Online)