Moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 03 qershor 2021 - 08:15
Moti sot në Kosovë

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot dhe ditët e ardhshme.

3.06 – Në mëngjes kthjellët. Ditën ngrohtë me vransira të shpërndara dhe intervale me diell. E në mbrëmje priten kthjellime.

4.06 – Ngrohtë e kryesisht me diell. Pasdite me vransira të pakta.

5.06 – Shumë ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mbrëmje do të ketë vransira kalimtare.

6.06 – Shumë ngrohtë me vransira e intervale me diell. Pasdite dhe në mbrëmje me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

7.06 – Kryesisht me vransira, e gjatë ditës dhe në mbrëmje priten zhvillime të shtrëngatave me shi.

Temperaturat e ajrit fillimisht do të jenë të ulëta shënojnë rritje graduale, me minimale nga 7C deri në 14C të hënën, e maksimalet nga 22C deri 27C ditën e diel, e të hënën mund të zbresin në 20C.Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-10m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes mbi vlera normale.

(Kosova Sot Online)