Tragjedi në familjen Hoxha, babë e bijë nga Gjakova vdesin brenda pak ditësh nga COVID-19

  • S.A /
  • 28 August 2021 - 13:52
Tragjedi në familjen Hoxha, babë e bijë nga Gjakova vdesin brenda pak ditësh nga COVID-19

Një 20-vjeçare nga Gjakova ka vdekur mëngjesin e sotëm nga virusi Covid-19.

Lajmin  e ka konfirmuar doktoresha e Mjekimit Intensiv, Agreta Gecaj-Gashi.

Ajo tha se vajza ka qenë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv në QKUK, ndërsa ka vdekur sot si pasojë e COVID-19.

Merret  vesh nga burime të sigurta brenda spitalit të Gjakovës, se para disa ditësh ka vdekur edhe babai i saj nga koronavirusi.

Një familjare ka konfirmuar poashtu se brenda kësaj jave viktimës i ka vdekur edhe babai.

Njoftimi i plotë i familjares:

“Të All-llahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

Me pikëllim të thellë ju lajmërojmë se sot ka ndërruar jetë motra jone (vajza e axhes) Rumejsa Abdurrahim Hoxha.

Vdekja është nje ndarje e perkohshme nga te dashurit, e bukura ma e mira jonë Rumejsa ti na le por ne do to të kujtojmë përherë si atë vajzen shembullore.

Varrimi bëhet sot  në varrezat e qytetit të Gjakovës.

All-llahu ia faltë Xhennetul Firdews!

Allahu e frymzofte per saber mamin e Rumejses per ndarjen nga burri dhe vajza mbrenda kesaj jave.

https://www.facebook.com/Ammy.Hoxha/posts/3030387460531897

(Kosova Sot Online )