Publikohet video, festa e talibanëve për largimin e trupave amerikane

  • E.K /
  • 31 gusht 2021 - 08:37
 Publikohet video, festa e talibanëve për largimin e trupave amerikane

Largimi i trupave amerikane nga Afganistani ka sjellë festë në Kabul. Mediat e huaja raportojnë se të shtëna janë dëgjuar në kryeqytetin afgan menjëherë pas largimit të avionit të fundit të SHBA me trupat e fundit ushtarakë.

Këto duhet të jenë të shtënat e para që sinjalizojnë një festë dhe jo një sulm terrorist të radhës.

Tashmë aeroporti i Kabulit është i gjithi i talebanëve të cilët pritet që gjatë kësaj jave të shpallin qeverinë e re.

(Kosova Sot Online)