Një burrë dënohet me 5 vite burgim për shkelje të karantinës, infektoi 8 persona

  • E.K /
  • 07 shtator 2021 - 08:30
 Një burrë dënohet me 5 vite burgim për shkelje të karantinës, infektoi 8 persona

Autoritetet në Vietnam vendosën të dënojnë me 5 vjet burg një të ri për shkeljen e rregullave të koronavirusit dhe shpërndarjen e virusit te 8 persona të tjerë, një prej të cilëve humbi jetën.

28-vjeçari Le Van Tri  u shpall fajtor për përhapjen e sëmundje së rrezikshme në gjyqin që zgjati vetëm një ditë në provincën e Ca Mau.

Vietnami konsiderohet si një ndër vendet që e ka përballuar më mirë pandeminë e koronavirusit, duke ndërmarrë testime masive, gjurmim dhe rregulla strikte karantine.

(Kosova Sot Online)