Mbi 7 mijë raste aktive me COVID-19

  • G.G /
  • 22 shtator 2021 - 08:33
Mbi 7 mijë raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktualisht janë 7 mijë e 635 raste aktive me COVID-19.

Nga të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës. Aktualisht në kryeqytet janë 1 mijë e 611 raste aktive.

IKShPK të martën njoftoi edhe për 7 vdekje dhe 173 raste të reja me COVID-19.

Për të parandaluar përhapjen e koronavirusit institucionet shëndetësore dhe shtetërore kanë marrë masa që nga fundi i muajit gusht. Këto masa do të vazhdojnë deri më 26 shtator.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2094015957422647

(Kosova Sot Online)