Serbia provokon sërish: Nis aeroplanët luftarak në kufi me Kosovë (Video)

  • G.G /
  • 25 shtator 2021 - 13:11
Serbia provokon sërish: Nis aeroplanët luftarak në kufi me Kosovë (Video)

Sot, aeroplanët e Ushtrisë Serbe patrulluan hapësirën ajrore mbi vendkalimin Jarinje

Momentet serbe fluturuan mbi Jarinje rreth mesditës së sotme, e cila u përshëndet nga serbët që bllokuan kalimin gjashtë ditë më parë, në shenjë proteste ndaj futjes së reciprocitetit për targat dhe pranisë së njësive speciale

Helikopterët e Ushtrisë Serbe "Mi-35", të njohur si "karroca të djallit" ose "kështjella fluturuese", patrulluan gjithashtu dje në hapësirën ajrore mbi Jarinje.

Serbët e tubuar mirëpritën me zë të lartë shfaqjen e helikopterëve serbë në qiell dje mbi qiellin mbi Jarinje.

(Kosova Sot Online)