Dhunohen dy të mitura në Ferizaj

  • E.K /
  • 28 shtator 2021 - 09:31
 Dhunohen dy të mitura në Ferizaj

Një grua në Ferizaj ka raportuar në Polici se dy vajza të mitura janë dhunuar nga dy të dyshuar të moshës madhore.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se ka arrestuar një të dyshuar, i cili është dërguar në mbajtje, derisa viktimat janë dërguar për ekzaminim mejkësor.

“Ferizaj, 27.09.2021 – 02:45. Ankuesja femër kosovare ka raportuar  se, dy viktimat e mitura femra kosovare,  janë dhunuar nga dy të dyshuar të moshës madhore meshkuj kosovarë. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjatë hetimit kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull kosovar,  i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse viktimat janë dërguar në IML për ekzaminim mjekësor. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)