Digjet një pjesë e parkut nacional të Gërmisë

  • G.G /
  • 07 October 2021 - 10:49
Digjet një pjesë e parkut nacional të Gërmisë

Është raportuar për një zjarr që ka përfshirë një pjesë të parkut nacional të Gërmisë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, nuk dihet ende arsyet e zjarrit.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse dhe kanë shuar zjarrin.

Rasti është duke u hetuar.

“Rr. Shpëtim Robaj, Prishtinë 06.10.2021 – 17:41. Është raportuar se për shkaqe ende të panjohura një zjarr kishte përfshi një pjesë të parkut nacional Gërmia. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit dhe është shuar zjarri. Në konsultim me prokurorin është iniciuar lënda e rastit e cila vazhdon të hetohet”.

(Kosova Sot Online)