Ky është moti që do të mbajë nesër në Kosovë

  • E.K /
  • 23 tetor 2021 - 16:10
Ky është moti që do të mbajë nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 5-6 gradë celsius, teksa ato maksimale 13-16 gradë celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)