Ky është raporti i fundit për COVID-19

  • G.G /
  • 12 November 2021 - 15:01
Ky është raporti i fundit për COVID-19

Një rast i vdekjes dhe 16 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend.

Për konfirmimin e këtyre rasteve ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë, përmes një postimi në Facebook.

Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 17 pacientëve. Aktualisht, në gjithë vendin janë 427 raste aktive.

“Nga 1.351 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes. Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.521. Në total numri i rasteve aktive është 427”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2136351129855796

(Kosova Sot Online)