Konjufca ngushëllon familjen Zymberi

  • A.P /
  • 08 December 2021 - 16:00
Konjufca ngushëllon familjen Zymberi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar familjen Zymberi për vdekjen e babait të heroit Enver Zymberi, Muharrem Zymberi.

Konjufca ka thënë se Zymberi do të mbetet përherë në kujtime të brezave që vijnë.

“Urtësia, bujaria dhe atdhedashuria, virtyte këto që e shquanin bacën Muharrem, do të mbeten përherë në kujtimet tona dhe të brezave që vijnë”, ka thënë ai.

Telegrami i plotë:

“E nderuar familje Zymberi,

Me dhimbje të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të bacës Muharrem, babait të heroit dhe ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, që ra heroikisht në mbrojtje të Republikës.

Urtësia, bujaria dhe atdhedashuria, virtyte këto që e shquanin bacën Muharrem, do të mbeten përherë në kujtimet tona dhe të brezave që vijnë.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes Zymberi, të afërmve dhe miqve për humbjen e të dashurit të tyre.

U prehtë në paqe!”, thuhet në telegramin e kryetarit Konjufca.

(Kosova Sot Online)