Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19

  • E.K /
  • 16 February 2022 - 08:11
Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19

Ka filluar të bie numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë. Aktualisht në vend janë 9 mijë e 461 raste aktive me COVID-19.

Bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina ka numrin më të lartë të rasteve pozitive. Aktualisht në kryeqytet janë 2 mijë 162 raste aktive, e më pas Peja me 686 raste e Ferizaj me 623 raste si dhe komuna tjera me qindra e dhjetëra raste.

Ndërkohë që në raportin e fundit IShPK njoftoi për dy raste të vdekjes dhe 373 raste të reja pozitive me COVID-19.

(Kosova Sot Online)