Kanoset me thikë nxënësja në Lipjan

  • E.K /
  • 03 March 2022 - 09:52
Kanoset me thikë nxënësja në Lipjan

Një nxënës është arrestuar pasi ka kanosur me thikë një nxënëse në Lipjan.

Kanosja ka ardhë si pasojë e një mosmarrëveshje dhe pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

ARMËMBAJTJE PA LEJE & KANOSJE /Lipjan 26.02.2022 – 12:40.   Me   02.03.2021. Është raportuar se me  26.02.2022 i dyshuari i mitur mashkull kosovar nxënës i shkollës kishte pas një mosmarrëveshje e kishte kanosur me thikë viktimën femër kosovare ( nxënëse). Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje .

(Kosova Sot Online)