Vdes babai i Hysni Gucatit

  • E.K /
  • 27 May 2022 - 13:55
Vdes babai i Hysni Gucatit

Ka vdekur Avdullah Gucati, babai i Hysni Gucatit.

Lajmin e ka bërë të ditur djali i Gucatit, Musliu.

“Të dashur familjarë, miq dhe shokë sot Gjyshi Avdullah Hasan Gucati ndërroi jetë. Për kohën dhe vendin e varrimit ju njoftojmë”, ka shkruar Gucati.

Ndryshe, Gucati ndodhet në Hagë. Para një jave, ai është shpallur fajtor dhe dënuar nga Gjykata Speciale me 6 vjet e gjysmë burg dhe një gjobë në vlerë 100 euro.

Gucati është dënuar për pengim të administrimit të drejtësisë.

(Kosova Sot Online)