Kurti e Rama në mbledhjen e dy qeverive, ndiqeni live

  • E.K /
  • 20 June 2022 - 11:25
Kurti e Rama në mbledhjen e dy qeverive, ndiqeni live

Ka nisur sesioni plenar i mbledhjes së dy qeverive.

Kryeministri Albin Kurti e priti kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ndërsa pasi parakaluan në tapetin e kuq dhe përreth ministrave, hynë në hotelin ku tani po mbahet mbledhja.

Mbledhjen mund ta shikoni drejtpërdrejt këtu.

Pas mbledhjes është planifikuar një konferencë për shqyp e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe homologut të tij shqiptar, Edi Rama.

Marrëdhëniet e ftohta të liderëve nuk i përjashtojnë marrëveshjet e ndryshme që nënshkruhen çdoherë kur organizohen mbledhje të përbashkëta. Të tilla do të ketë edhe sot

Mbledhja e fundit e tillë ishte mbajtur në fund të nëntorit të vitit të kaluar në Elbasan. Aty ishin nënshkruar 13 marrëveshje.

(Kosova Sot Online)