Dumoshi ‘pishman’ që qëndroi në Kuvend kur Vjosa Osmani u zgjodh presidente: E kam peng në jetë

  • A.P /
  • 29 June 2022 - 21:14
Dumoshi ‘pishman’ që qëndroi në Kuvend kur Vjosa Osmani u zgjodh presidente: E kam peng në jetë

Deputetja e LDK-së, Vlora Dumoshi ka shprehur pendesë që ka qëndruar në sallën e Kuvendit të Kosovës, kur Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kosovës.

Dumoshi ka thënë se Osmani nuk e meriton pozitën e presidentes dhe se vendimi për të qëndruar në sallë për t’ia siguruar kuoruimin, ishte i partisë së saj.

“Nëse e kam një peng në jetë, është pse kam qëndruar në seancë kur Vjosa Osmani është zgjedhur presidente. Ishte vendim i partisë të qëndrojmë në seancë. Ajo nuk e meriton pozitën e presidentes”, ka thënë ajo.

“Skam asgjë personale me të”, ka shtuar ajo.

(Kosova Sot Online)