Parashikimi i motit për ditën e nesërme

  • E.K /
  • 09 July 2022 - 14:46
Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Reshjet e fundit që ranë ,kanë ndikua pozitivisht, si në cilësinë e ajrit, po ashtu ,kanë përmirësuar dukshëm, kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike.

(Kosova Sot Online)