Dëgjohet një shpërthim në Melitopol të Ukrainës

  • G.G /
  • 13 August 2022 - 17:25
Dëgjohet një shpërthim në Melitopol të Ukrainës

Kryebashkiaku i Melitopolit, Ivan Fedorov përmes Telegramit bëri të ditur se është dëgjuar një shpërthim i madh në në pjesën verilindore të qytetit.

“Ne jemi duke pritur për një lajm të mirë për humbjet ruse”, shtoi ai.

Qyteti, i cili është në lindje të lumit Dnipro dhe në verilindje të gadishullit të Krimesë, është pushtuar që nga marsi.

Pretendimi për një shpërthim në territorin e kontrolluar nga Rusia vjen disa ditë pasi një seri shpërthimesh goditën një bazë ajrore ushtarake ruse në gadishullin e Krimesë.

(Kosova Sot Online)