Moti për sot në Kosovë

  • G.G /
  • 25 August 2022 - 08:02
Moti për sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm dhe jo stabil.

Parashihen rreze dielli, vranësira dhe vende-vende reshje të shoqëruara me shkarkime elektrike, ka treguar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

 Indeksi UV do të shënoj vlera mesatare deri të larta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s. 

(Kosova Sot Online)