Qytetari bën një postim të çuditshëm për dhunimet, ministrja Haxhiu do ta raportojë në polici

  • E.K /
  • 05 September 2022 - 23:33
Qytetari bën një postim të çuditshëm për dhunimet, ministrja Haxhiu do ta raportojë në polici

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka reaguar me shpejtësi ndaj një statusi me ironi të një qytetari duke thënë se do ta paraqes në polici, pasi që sipas saj, ai është tallur me fëmijët e dhunuar.

Korab Blakaj, mbështetës i VV-së në deri para pak muajsh, ka shkruar me ironi, duke thënë se në moshën 14-vjeçare ishte dhunuar seksualisht nga dy gra në një dasmë.

“Në vitin 2000, moshën 14 vjeqare më kanë dhunuar seksualisht dy gra në një dasëm! Prokuroria i ka lënë të lirë, sot e asaj dite enden të lira duke kërkuar viktimat fatkeqe të radhës! Postimin e bëj publik me leje të Ministres Albulena Haxhiu”, ka shkruar Blakaj duke ironizuar me ministren Haxhiu.

Në reagimin e saj, Haxhiu ka paralajmëruar Blakajn se do ta raportojë në polici.

“Personat e tillë që tentojnë të tallen me fëmijët e dhunuar, duhet të ndiqen penalisht dhe qysh nesër do ta raportoj në polici!”, ka shkruar ajo.

Paraprakisht, Haxhiu kishte bërë një postim ku tregoi se prindi i një vazje 14-vjeçare ka rrëfyer sot te ajo, se ndaj vajzës së tij në vitin 2021 kishte pasur një tentim dhunim.

“Sot, prindi i një vajze 14 vjeçare, erdhi në Ministrinë e Drejtësisë, na njoftoi që në dhjetor të vitit 2021, ka pasur tentim dhunim të vajzës së tij 14 vjeçare. Ndonëse emri dhe mbiemri i personit të dyshuar dihet, i njëjti nuk është dënuar dhe as nuk është në burg. Personi i dyshuar është i lirë! *Postimi më lartë është bërë me lejen e prindit”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online)